Hakkımızda

Prof. Dr. Kamil KUMANLIOĞLU, 1957 yılında İzmir-Karşıyaka’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1980 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, aynı yıl İç Hastalıkları Anabilim Dalında ilk ihtisasına başlamıştır. İç Hastalıkları ihtisas süresini tamamladıktan sonra Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda 1985 yılında başladığı ikinci ihtisasını 1988 yılında tamamlayıp Nükleer Tıp Uzmanı unvanını aldı. Sırasıyla 1993 yılında Doçent, 1999 yılında ''Profesör'' unvanlarının sahibi olmuştur.

Prof. Dr. Kamil KUMANLIOĞLU, 2001-2004 yılları arasında Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı, 2011-2014 yılları arasında Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürütmüştür.

Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı Ekim 2018 tarihinde sona eren Prof. Dr. Kamil KUMANLIOĞLU, Aralık 2015’ten Kasım 2018 tarihine kadar Tıpta Uzmanlık Kurulu’nda Yüksek Öğretim Kurulu’nu temsilen üye olarak görev almıştır.

Nükleer Tıp ve Akciğer Kanseri ile ilgili çeşitli ulusal ve uluslararası derneklerin ve Türk Kardiyoloji Derneğinin üyesi olan Prof. Kamil, KUMANLIOĞLU,  Türkiye Nükleer Tıp Derneği’nin de Etik Komisyonu başkanıdır.

Nükleer Kardiyoloji, Tiroid Kanseri ve PET/CT alanlarında ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmış çok sayıda akademik yayını mevcuttur.

İngilizce bilen Prof. Dr. Kamil KUMANLIOĞLU, evli ve üç çocuk babasıdır. Mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.